BAHCO AJALUGU 

bahco ajalugu

Bahco on modernne kaubamärk, mille juured ulatuvad tagasi Rootsi tööstusrevolutsiooni 19. sajandi lõpul. Hästi disainitud ja kõikjal maailmas saadaolevad tooted tuginevad teadmistele kohalikust turust ning nende põhiväärtuste alged peituvad visioonis, loovuses ja ettevõtte teerajajate ettevõtlikkuses.

1862. aastal asutas Göran Fredrik Göransson ettevõtte Högbo Stål & Jernwerks AB Rootsi, mis tootis kõrgkvaliteetset terast, kasutades selleks Bessemeriprotsessi. Seejärel, alates aastast 1886, arendas ta ettevõttes saelehtede tootmist. Saed olid kvaliteetsed ning täitsid kasutajate kõiki ootuseid. Nii nagu tänapäeval, kandsid ka toona saed ja kõik muud tööriistad kvaliteedi sümbolina kaubamärki „Kala ja konks“ (ingl “Fish & Hook”).

1886. aastal asutas Johan Petter Johansson Rootsis Enköpingis ettevõtte Enköpings Mekaniska Verkstad. J. P. Johansson oli tark ja loominguline meister ning 1888. aastal sai ta oma esimese patendi „raudkäele“, mida tänapäeval tunneme kui torutange. J. P. Johanssoni eesmärk oli asendada fikseeritud mutrivõtmed üheainsa tööriistaga, millega saaks eri suurusega polte ja mutreid keerata sama mugavalt kui käega.Seda peetakse ettevõttes tänase päevani au sees hoitavate toote- ja disainiuuenduste alguspunktiks.

Järgmisena patenteeris ta 1891. aastal esimese reguleeritava mutrivõtme. Sellest omakorda arenes välja meile nüüd tuntud tellitav võti – Rootsi leiutis, mis on kasutusel kogu maailmas ja mida on toodetud rohkem kui sada miljonit eksemplari – senini!
Enne oma surma 1943. aastal kuulus J. P. Johanssonile rohkem kui 118 uuendusliku toote patenti.

1890. aastal omandas Berndt August Hjorth ettevõtte Enköpings Mekaniska Verkstad toodete müügi ja turustamise õigused. Tema oskused ettevõtjana tegid firmast midagi enamat kui Rootsi kohaliku eduloo ja panid aluse rahvusvahelisele brändile, milleks Bahco on nüüdseks saanud.
Aastate jooksul on ettevõte arenenud ja laienenud, ning kujunenud selliseks nagu ta on – laia valiku saagide ja teiste tööriistade tootja professionaalidele ja asjatundlikele kasutajatele.