NORTON ™

NORTON ™ – kõige tuntum abrasiivide tootja maailmas

Norton pakub kõige laiemat lõikamis-, lihvimis-, segamis-, viimistlus- ja poleerimislahenduste portfelli kõikidele turgudele, materjalidele ja seadmetele kõige arenenuma ja soodsama tehnoloogiaga. Järjepidevalt arendatakse tooteid töötingimuste parandamiseks ja töö lihtsustamiseks.

Ajalugu

1885. aastal USA-s ostsid seitse Worcesteri ettevõtjat lihvketta patendi Water Northi keraamikapoe omanikult Frank Nortonilt, kelle töökojas lihvketta kontseptsioon loodi. Samuti ostsid nad ettevõtte nime ja nii sündisgi ettevõte Norton.

Asutajad ostsid maalapi linna Greendale osas, mis oli tollal põllumaa ning ehitasid sinna esimese lihvketaste tehase. Sellest ajast alates on Norton sealses piirkonnas maad omastanud. Kuni 1970. aastani juhtisid seal ettevõtet kaks asutajat John Jeppson ja Milton Higgins, nende pojad ja lapselapsed.

Norton hakkas kiiresti kasvama. 1920. aastaks oli see üks Ameerika Ühendriikide 400 suurimast tööstusettevõttest. Kasvades lisandusid nende tootevalikusse ka teised tööstustooted ja Nortonist sai suur rahvusvaheline korporatsioon. 1962. aastal sai Nortonist aktsiaselts. Oma 100. juubeliaastal 1985, ehitati Massachusettsis uurimiskeskus ning andis tööd 18700 inimesele 130 tehases 27. erinevas riigis.

1990. aastal omandas Nortoni üks maailma suurimaid tööstusettevõtteid Saint-Gobain. 2001. aastal muutis Norton oma juriidilist nime, milleks sai Saint-Gobain Abrasives.

Rohkem infot Nortoni kohta leiad nende kodulehelt.